Aplikační centrum kontaktních čoček

Aplikace kontaktních čoček

  • johnson&johnson
  • Bausch + lomb
  • Ciba vision
  • Cooper vision
  • Wilens s.r.o.

 

Aplikace kontaktních čoček

V naší optice provádíme též aplikaci kontaktních čoček. V rámci první aplikace provede optometrista přeměření zraku, jak ve smyslu změření dioptrií, tak změření zakřivení přední plochy rohovky, což je důležitý údaj pro výběr vhodného typu kontaktní čočky. Rovněž provede vyšetření předního segmentu oka jako nedílnou součást předaplikačního vyšetření.

Poté optometrista doporučí a vybere vhodný typ kontaktní čočky právě pro Vás, doporučí režim nošení kontaktní čočky, vhodný typ péče o kontaktní čočky a frekvenci následných kontrol. Následné kontroly je potřebné absolvovat zpravidla jednou za půl roku a jsou samozřejmou součástí naší péče o nositele kontaktních čoček.

Vyšetření, aplikace a zaškolení v manipulaci kontaktních čoček trvá přibližně 1 hodinu.

Měření zraku

Každý máme možnost vybrat si, zda půjdeme na vyšetření zraku k očnímu lékaři, či k optometristovi. Každá varianta má své výhody a nevýhody. Oční lékař má možnost ihned vyšetřit kromě dioptrií také oční pozadí a nitrooční tlak. Avšak zpravidla nemá na svého pacienta vyměřeno tolik času, jako optometrista, který má bližší kontakt s optikou a tudíž Vám lépe poradí ve výběru vhodných brýlí. V současné době se stále více rozšiřuje povědomí o vyšetření zraku optometristou.

Kdo to je optometrista?

  • vyšetřuje zrakové funkce a provádí metrická vyšetření refrakce oka, určuje refrakční vadu, provádí korekce a rozhoduje, zda je ke korekci refrakční vady vhodné použít dioptrické brýle, kontaktní čočky nebo speciální optické pomůcky, předepisuje je, zhotovuje je a opravuje je.
  • vyšetřuje v oblasti předního segmentu oka pro potřeby korekce refrakčních vad,provádí poradenskou činnost v oblasti refrakčních vad.
  • při podezření na oční onemocnění doporučuje pacientům vyšetření u lékaře se specializovanou způsobilostí v oboru oftalmologie.
  • aplikuje kontaktní čočky a předává je s poučením a doplňkovým sortimentem pacientům a provádí jejich následné kontroly.

V naší optice provádíme vyšetření pomocí kvalitních vyměřovacích přístrojů značky Topcon. Provádíme zde jak objektivní vyšetření refrakce pomocí autokeratorefraktometru oka, tak subjektivní ověření refrakce na moderním projekčním optotypu značky Topcon.

Každému zákazníkovi věnujeme dostatek času tak, aby bylo dosaženo nejlepších výsledků měření. Přímá spolupráce optometristy s očním optikem u nás zaručuje výběr brýlí přesně podle požadavků zákazníka.

Crazy kontaktní čočky

Crazy kontaktní čočky

Dioptrické crazy čočky jsou určeny pro příležitostné nošení po dobu tří měsíců především na akce při kterých chceme šokovat, nebo razantně změnit výraz své tváře. Dokonale zaujmou a znamenitě splní svůj účel. Nabízené motivy jsou v dioptrickém rozsahu -1,00 až -6,00.

Péče o kontaktní čočky

Dezinfekce, denní čištění, oplachování a uchovávání, proteinové čištění, neutralizace.

Typy kontaktních čoček

Měkké, Tvrdé, Denní, 14-ti denní, Měsíční, Roční, Barevné

Ceník služeb

Ceník služeb - vyšetření zraku, aplikace kontaktních čoček, kontrola zraku u nositele kontaktních čoček.

Rožmberská optika - Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím