Materiál optických čoček

Plast

Plastové neboli organické brýlové čočky jsou o více než polovinu lehčí než čočky minerální.

Plast je však méně odolný vůči poškrábání, proto se na ně doporučuje nanášení vhodných povrchových úprav. Plastové brýlové čočky můžeme je rozlišit na standardní (označené indexem lomu 1,5) a tenčené neboli vykooindexové (označené indexy lomu 1,6 / 1,67 / 1,74).

Pokud nosíte vyšší dioptrickou korekci doporučujeme volit z nabídky tenčených brýlových čoček. Naše nabídka plastových čoček je více něž široká, vybírat si můžete jak z čirých, tak i třeba samozabarvovacích.

Trivex

Trivex®  je nejnovější materiál se skvělými optickými vlastnostmi. Téměř nerozbitný, velmi lehký. Má výbornou mechanickou a chemickou odolnost. Označení indexem lomu je 1,53.

Díky vyššímu indexu lomu je brýlová čočka z materiálu Trivex ® tenčí a vypadá lépe než běžný plast.
Brýlové čočky z materiálu Trivex® jsou zpracovány tak, aby po celý dne zajišťovali bez ohledu na ty nejrozmanitější denní aktivity, plánované i neočekávané, jen tu nejlepší optickou a vizuální kvalitu a ochranu.

Sklo

Skleněné neboli minerální brýlové čočky jsou vyrobeny z nejstaršího a nejlevnějšího používaného materiálu - ze skla. Díky vynikající odolnosti vůči oděru zůstávají stále velmi oblíbené a žádané.

Jejich nevýhodou je poměrně velká hmotnost. Minerální čočky v naší nabídce naleznete jak čiré, tak i samozabarvovací.

Polykarbonát

Polykarbonát je jedním z materiálů moderní doby – speciální druh plastu s vyšší odolností proti rozbití. Je pevný, lehký a pružný, odolný proti nárazu. Tyto vlastnosti z něho činí ideální čočku pro děti a sportovce.

Jeho nevýhodou je nízká odolnost vůči oděru a malá chemická odolnost, proto se na ně doporučuje nanášení vhodných povrchových úprav, které výrazně zvýší životnost brýlové čočky. Polykarbonát poskytuje 100% ochranu proti UV záření. 

Rožmberská optika - Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím