Retro brýle

Retro brýle ovládly světovou módu. Kdo něco znamená ve světě šoubyznysu, musí je mít. Necháte se inspirovat i vy? Aneb jaké jsou momentální módní trendy v brýlích?

V dnešní době si každý z nás může zvolit účes, líčení, brýle, oblečení a doplňky tak, aby dotvářely jeho osobnost, aby se v nich cítil příjemně a zároveň aby svým vzhledem v žádoucí míře upoutal pozornost okolí a případně ho i potěšil.

Při prvním kontaktu s jinou osobou jsou oči a tedy i brýle prvním momentem, který vnímáme. Proto jsou brýle hlavním tvůrcem prvního dojmu. Věnujte jejich výběru náležitou péči a nechte si poradit, co vám sluší a je v souladu se současnou módou.

Zda jsou brýle „in nebo out“, určuje především: velikost, tvar, barva a materiál obruby a povrchová úprava, zabarvení a tloušťka skel.

Módní trendy v oční optice se stejně jako v odívání často v drobných obměnách vracejí. Opravdovým hitem letošní sezóny jsou retro brýle. Masivní obruby z acetátu v čirém krystalickém nebo naopak sytém želvovinovém a černém provedení. In jsou všechny velikosti, důležitý je ale tvar, tzv. panto – viz obrázek.

Nejžhavější novinkou jsou retro obruby s kovovou očnicí v kulatých tvarech v kombinaci opět s acetátovou stranicí.

Tento trend platí i pro sluneční brýle.

Další prvek, který se v módě slunečních brýlí vrací, jsou tzv. štítové brýle. Čočky nejsou od sebe oddělené, ale nahrazuje je jeden sluneční štít. Tento způsob provedení slunečních brýlí je běžný u sportovních „sluňáků“. Jemnou úpravou tvaru a zasazením do subtilních kovových obrouček získaly původně sportovní brýle elegantní vzhled, vhodný i ke kostýmku či obleku.

Stejně jako v odívání je nutné módu přizpůsobit své postavě, tak i v oční optice slaďte módu s dioptriemi. Pokud máte vyšší dioptrie, musíte volit ztenčovaná skla, menší tvar skel a obroučky v silnějším materiálovém provedení. Je smutné, pokud dojem z moderních obrouček zničí silná skla nebo skla, která neúměrně zvětšují či zmenšují vaše oči.

Rožmberská optika - Facebook
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím